SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssurtout 14231001
nr 1423 1001
Bordssurtout
silver, Pehr Zethelius (1766-1810), Stockholm, 1794. Höjd: 2 cm. Längd: 20 cm. Vikt: ca 700 g
Kondition: lagning, skador
Utrop:
6.500 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 20:20:45
5.000 kr
5.200 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.